Daňkovické slety

♦ Kdo si hraje, nezlobí... ♦

Přihlášení

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře


Facebook


Horké novinky

28.12.2018:
Program lednových sletů
Lednové slety už mají svůj program a jídelníček.

28.01.2014:
Slety na facebooku
Tak už je to tu. Daňkovické slety jsou již na facebooku a myslím si, že jsou zdařilé. Proto Vás srdečně zveme...

Vyhledávání


Vyhledat text

Historie

<<  Červen  >>
PoÚtStČtSoNe
     1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Počasí

Meteo zprávy

multimedia blok

Divočák Qvído - přehlídka dravcůPřehraj
Leoš Komárek v Neváhej a točPřehraj
ŽábyPřehraj
HrochPřehraj
Vypiš všechna media
Celkem návštěv a z toho dnes   ♦♦♦ na stránkách se nachází
  ♦♦♦  55. Daňkovické slety se koná 20. září 2019.
  ♦♦♦  Zbývá tedy ještě 87 dní

Motto: " Jsme parta lidí, co si ráda hraje "

Kronika

4. Daňkovický slet

( 18. - 20.října 2002 )

Motto: " Tak vzhůru do boje i ostuda je lidská "

Sportovní odpoledne

Zúčastnili se:

Morchovi Burešovi
Kudrnovi Měřičkovi
Štěpánkovi Horák Míra
Lupoměstská Nikolka Vojtěchovi
Vávrovi Dan Nykl
Pučálkovi Venhartovi
Kovandovi Voříšková Péťa
Čmelíkovi Benno Jan
Drahý Krejčovi


P R O G R A M :
Večerní dovádění
Pátek (18.10.)
 • Příjezd do Daňkovic - jako vždy každý sám a za své
 • Večer sraz v jídelně, opět a jako vždy nástroje s sebou

Sobota (19.10.) Markétka a kapřík
  ( d o p o l e d n e )
 • CESTA ZA POHÁDKOU - od vodníků po bludičky dojdeme si pro pentličky


 • ( o d p o l e d n e )
 • Po vydatném obědě a odpočinku ( pro slabší jedince ) vyrazíme do tělocvičny procvičit si svá těla v různých disciplínách :
  - plížení náročným terénem
  - skok na cíl
  - běh se zátěží ( tatínkové běží - maminky se nesou )


 • ( v e č e r )
 • Stezka odvahy k perníkové chaloupce pro perníček od BABY JAGY ( nominováni byli Calamity Jane, Fuj-tajbl AmálkaLucie Bílá a Maickel Bureš po úspěších s vílou Amálkou)


 • ( p o z d ě - v e č e r )
 • Při kytaře a svařeném vínku rozproudíme krev a rozpálíme těla. Prostě příjemný začátek pro krásnou noc. Zde prosím pouze individuálně, nikoli hromadně ( žádný grupáč !! ).

Neděle (20.10.)Maxipes Fík po druhé
 • Po snídani a horkém čaji vyrazíme za přírodou ( pokud počasí dovolí ) již tradičně na Buchťák. Cestou budeme zdolávat různé úkoly.
 • Po obědě provedeme tradiční vyhodnocení a předání cen. Pak loučení a návrat domů.


Podruhé novopečený otec DanV pátek jsme se již tradičně postupně sjeli na místo činu. Někdo s mírným zpožděním, někdo včas. Po večeři a uložení malých trýznitelů jsme se usadili v jídelně a ochutnali místní speciality za ochotné obsluhy pana majitele.Velká oslava
Důvod k radosti byl hned dvojí. Za prvé ten, že jsme se opět všichni sešli a za druhé - Dan Nykl se po druhé stal tatínkem. Narodila se mu krásná holčička a tak slavil a slavil. My všichni ochotně s ním, takže následky na sebe nedaly dlouho čekat. Myslím, že malá poroste, jako z vody a k radosti všech. Jednou ji budeme moci ukázat, jak jí taťka pěkně zapil. A i takhle může vypadat vzorný otec rodiny.
Opět jsme si zahráli a zazpívali. Unaveni jsme se rozešli spát a nabrat síly na další den. V sobotu ráno po vydatné snídani a připravení trasy vyrazili děti i rodiče na pohádkovou cestu za plněním úkolů. Start byl u chaty pod hřištěm a cíl u vchodu. Startovalo se po rodinách.

Příprava na soutěž


Úkolů bylo opravdu hodně:
 • Čert a KáčaPrvní úkol - hravě obstaral vrchní pekelník sám veliký strejda Pavel Štěpánek. Děti měli za úkol přeskákat v pytlích určenou trasu.Skákali všichni vzorně.
 • Rumcajs a MankaDruhého úkolu - se chopili Péťa s Honzou. U nich co by u Manky a Rumcajse, dětičky sbírali dřevěné špalíčky.
 • Víla AmálkaTřetí úkol - zvládla na jedničku teta Jana, jako víla Amálka. U ní jsme si všichni zatančili "Kolo, kolo mlýnský..."

 • Markétka a kapříkČtvrtý úkol - chytání rybek na prut bez problémů a hravě zvládla sama zlatá rybka Markétka.
 • Maxipes FíkPátý úkol - se zhostil Marketky nejdražší Pája a to střelbou na cíl do břicha Maxipsa Fíka.


 • Křemílek a VochomůrkaŠestý úkol - již předposlední spolu s Křemílkem a Vochomůrkou zastala teta Ilča. Tady naši drahouškové skládali puzzle "Ferda Mravenec" a "Beruška".
 • Vodník ČesílkoPoslední úkol - u vodníka Česílka dostal každý sladkou odměnu. Za hezkou básničku si mohl utrhnout z vrby jeden sladký mls.Poté nastalo sušení věcí a výborný oběd. Skvělá hovězí polévka a naše oblíbená svíčková. Polední klid si každý vyložil po svém.Hlídám děti, hlídám, nebojte ! Zatímco některá dítka pilně malovala obrázky, jiná naopak využila situace uspala své znavené rodiče a vrhla se do veselého skotačení. Otcové v akci aneb "Ruku na srdce" - "Hlídám svědomitě" - neboli - "Spí už hračky mé, suším věci své, spím už taky já... "Když spím, nezlobím

Sportovní odpoledne Odpoledne jsme po vydatném odpočinku vyrazili do místního kulturního stánku, kde jsme se utkali v různých bojových úkolech. Foto sice není 100%, ale kdo zapátrá v paměti, jistě si rád vzpomene i bez obrazové dokumentace.
No a večer pro ty odvážné a vytrvalé noční hra. Pro perníček k čarodějnici. Z technických důvodů nám odřekla vrchní baba Michal a tak z nouze ctnost, jako odstrašující případ alternaci na rychlo obstarala Romča.
Perníková chaloupka Perníková chaloupka po útoku dětí a dešťových kapek tak tak vydržela. "Kdopak mi tu loupá perníček, Baba Jagaže si vás upeču a s ním!". Baba Jaga se svojí večeří...
Tak a pak už děti do postýlek a rodiče zpět k baru, hudebním nástrojům, sklenicím a půllitrům. Pak i ti do postýlek a nechat si zdát krásný sen.
Ráno nás po snídani čekala poslední hra. Již tradiční šípkovaná na Buchťák. Podroušený otecA poslední foto před samotným ukončením a vyhodnocením. Tak snad příště...
Jo a na samý závěr dvě perly - Dan po oslavě dcerky a Ivoš a stakanyIvoš po značném množství veselých stakanů....
předešlý slet obsah


( Z kroniky přepsala : Šárka Měřičková )

      Daňkovické slety © 2002-2009 .......... +++ .......... Vytvořeno prostřednictvím phpRS